صفحه اول ثبت نام جستجو اعضاي سايت از ديگر سايت ها بانك اطلاعات معلم ها تماس با ما
سوالات امتحان نهایی عربی 3 ، سوالات امتحان نهایی حسابان سوم ریاضی ، سوالات امتحان نهایی جبر و احتمال ، سوالات امتحان نهایی جبر و احتمال ، سوالات امتحان نهایی فیزیک 3 ، سوالات امتحان نهایی هندسه 2 ، سوالات امتحان نهایی انگلیسی 3 ، سوالات امتحان نهایی دین و زندگی 3 ، سوالات امتحان نهایی شیمی 3 ، سوالات امتحان نهایی زیست شناسی 2 ، سوالات امتحان نهایی زبان فارسی 3 سوم دبیرستان ، سوالات امتحان نهایی ادبیات فارسی 3، سوالات امتحان نهایی ریاضی 3 سوم تجربی ، سوالات امتحان نهایی زمین شناسی ، سوالات امتحان نهایی تاریخ ایران و جهان سوم انسانی ، سوالات امتحان نهایی جغرافی 2 سوم انسانی ، سوالات امتحان نهایی جامعه شناسی 2 سوم انسانی ، سوالات امتحان نهایی آرایه های ادبی ، سوالات امتحان نهایی فلسفه و منطق ، سوالات امتحان نهایی سوم راهنمایی : قرآن ، املا و انشا ، دینی ، علوم سوم راهنمایی ، جغرافیا ، آمادگی دفاعی ، اجتماعی ، تاریخ ، حرفه و فن ، عربی ، انگلیسی و ریاضی کلاس سوم راهنمایی // نمونه سوال امتحانی کلاس اول دبیرستان : ریاضی 1 ، دین و زندگی 1 , انگلیسی 1 ، شیمی 1 ، اجتماعی 1 ، زبان فارسی 1 ، علوم زیستی و بهداشت ، فیزیک 1 ، عربی 1 ، ادبیات فارسی 1 // سوالات امتحانی کلاس دوم دبیرستان رشته ریاضی و تجربی : ریاضی 2 ، شیمی 2 ، فیزیک 2 ، هندسه 1 ، عربی 2 ، آمادگی دفاعی ؛ زیست شناسی 1 // سوالات امتحانی پیش دانشگاهی رشته ریاضی تجربی انسانی :ریاضیات گسسته ، هندسه تحلیلی و جبر خطی ، حساب و دیفرانسیل و انتگرال ، شیمی پیش دانشگاهی ، فیزیک پیش دانشگاهی ، معارف اسلامی ، زیست شناسی پیش دانشگاهی تجربی ، علوم زمین ، ریاضیات عمومی پیش دانشگاهی زبان فارسی و ادبیات فارسی پیش دانشگاهی
  ورود به سايت
نام كاربري
رمز ورود
       
عضويت ويژه
عضويت عادي
رمز عبور را فراموش كرده ام
  جدید ترین اخبار بورس و بیمه
  اخبار علمی
صفحه اول -- مقالات علمی -- زیست شناسی
چاپ اين صفحه   افزودن به علاقه مندي ها   لينك rss   ارسال مطلب
نانوپزشکی(Nano Medical)

تکنولوژی نانو، تکنولوژی پیشرفته و دقیقی است که هدف این تکنولوژی ساخت قطعات در اندازه بسیار کوچک (درحد نانومتر)است.از این تکنولوژی در صنعت برای ساختن قطعات الکترونیکی بسیار کوچک استفاده می شود و دیگراستفاده این تکنولوژی در علم زیست شناسی و پزشکی است . نانوپزشکی قبل از اینکه یک علم باشد یک هنر است و می توان گفت علمی است ادغام شده با هنر وابسته به ابزار است . به کمک علم نانو و علم پزشکی که با یکدیگر علم و هنر نانوپزشکی را بوجود آورده است می توان ماشین ها و روبات های بسیار کوچک (درحد نانومتر) ساخت .این روبات ها و ماشین ها دارای حسگرهای مجهزی هستند که می توانند قدرت تصمیم گیری با توجه به محیط اطراف را برای ماشین و روبات امکان پذیر کنند و می توانند همه چیز را در بدن در رابطه با درمان کنترل کنند ، بطور مثال : مانع بروز مسمومیت می شوند ، قبل از فعال شدن دارو از آزاد شدن مقدار بیش از حد آن جلوگیری می کنند و دارو های جدید را با بدن شخص بیمار سازگار می کنند و ...  .

به این روبات ها و ماشین ها ((نانوروبات)) گفته می شود. پیشگیری و درمان بیماری ها را می توان از قابلیت های خوب علم نانوپزشکی بحساب آورد و می توان گفت در واقع در علم نانوپزشکی درمان در حد مولکولی صورت میگیرد و نانوروبات ها می توانند بعنوان جراحان کوچک داخل بدن نقش ایفا کنند. تمامی سلول های بد نساختار اتمی و مولکولی خاصی دارند که تا زمانی که سلول بیمار نشده این ساختار اتمی و مولکولی تغییر نمی کند اما زمانی که سلول بیمار می شود این ساختار اتمی و مولکولی تغییر می کند ، در این موقع نانوروبات هایی که وارد بدن شخص بیمار شده ، سلول های آسیب دیده رو تشخیص داده و به ترمیم این ساختار تغییر یافته اتمی و مولکولی سلول می پردازند و ساختار اتمی و مولکولی سلول را بصورت اولیه باز می گردانند و سلول سلامتی خود را بدست می آورد .این روبات ها می توانند وارد سلول شده و ساختار آسیب دیده سلول را تغییر دهند و آنها را ترمیم کنند .آن ها می توانند خود را تکثیر کنند یا نواقص ژنتیکی را با جابجا کردن یا دستکاری کردن مولکول های DNA برطرف سازند.

بوسیله این علم می توان پیری در انسان را درمان کرد ، انسان زمانی پیر می شود که ساختار اتمی و مولکولی سلول ها تغییر کند ، نانوروبات ها می توانند وارد سلول شده و این ساختار را تغییر داده و به صورت اول خود بازگردانند و این گونه ، پیری را درمان کرد که بر این اساس متوسط سن انسان به صورت طبیعی صد سال تا هزارسال خواهد بود . بوسیله این علم انسان می تواند نانوروبات ها را وارد سلول های بدن کرده و رنگ مو ، چشم ها ، پوست و ... را تغییر دهد.

از نانو روبات ها می توان در درمان سه بیماری که یا درمان نمی شوند یا درمان آن ها بسیار سخت است استفاده کرد که آن سه بیماری عبارتند از:سرطان و ایدز وهپاتیت .

 

استفاده های نانو پزشکی بصورت کلی :

ü هدف گیری و ارسال دارو به نقاط غیر قابل دسترس بدن بوسیله نانوروبات ها

ü   تولید بافت های مصنوعی سازگار با بدن

üتولید سیستم های هوشمند برای شناسایی بیماری های درحال ایجاد در بدن

ü   درمان بیماری هایی مانند: سرطان و ایدز و هپاتیت

ü   مراقبت قوی تر و بهتر از بیمار و پیشرفت و کنترل بیماری

 

در آخر می توان گفت تا پنجاه سال آینده بشر تمامی بیماری ها را می تواند درمان کند و از بین ببرد.

نویسنده و محقق : علیرضا حجازی زاده

ایمیل نویسنده :Alireza_gladyator@yahoo.com

جمعه 17 اردیبهشت 1389
مشاهده :540 مرتبه
منبع  :علیرضا حجازی زاده
فرستنده : علیرضا-حجازی زاده
اطلاعات كامل
 نظرات و سوالات 
ارسال نظرات
نام
شهر
ايميل
پيغام
0 كاراكتر  از 200
 
اگر مي خواهيد دوستانتان نيز از اين مطالب استفاده كنند اين صفحه رابه آنها معرفي نماييد.
ايميل شما   ايميل دوستتان 
  سنجش مستمر
صفحه اول
  منوي اصلي سايت
سوالات امتحان نهایی
نمونه سوالات امتحانی
معرفی رشته های دانشگاهی
كلاس مجازی
مقالات علمی
كتاب های درسی
شاگرد اول ها
فروشگاه اینترنتی
آگهی های رایگان
بخش دانلود
اخبار آموزشی
زنگ تفریح
آلبوم عكس
لینكستان
  آخرین ویدئو ها

پايگاه سنجش مستمر در قبال لينك ها و مطالب ارائه شده در سايتهاي ديگر كه در اين سايت معرفي شده اند و نيز مطالب ارسالي اعضا  مسوليتي ندارد. در صورت مشاهده هر گونه مطلب خلاف قانون مراتب را به ما اطلاع دهيد.
  سوالات امتحاني   سوالات امتحان نهايي   كلاس مجازي   رشته هاي دانشگاهي   كتاب هاي درسي   مقالات   شاگرد اول ها   فروشگاه اينترنتي   آگهي ها   دانلود   اخبار   زنگ تفريح   آلبوم عكس   آرشيو مطالب   لينكستان
.Copyright www.SanjeshMostamar.com © 2006 . All Rights Reserved

 parsianstore.ir  asriran.info  sanjeshbartar.com  daneshnews.com  بیمه میهن